Letní vycházka do zámeckého parku Červený Dvůr

7.8.2022

Místo konání:
Červený Dvůr

Vycházka pro členy a přátele mykologického klubu.

Lokalita patří k parkům s nejstarší historií v jižních Čechách. Po několika zásadních proměnách získal podobu krajinářského parku, která se zachovala dosud. Z mykologického hlediska je zajímavý rozvolněnými porosty a solitéry staletých dubů a lip, které střídají vlhčí i sušší trávníky. Druhovou skladbu dále zpestřuje orientace na jihojihozápadním úpatí masivu Kleti (což vytváří ostrov relativně teplomilné mykoflóry v blízkosti Šumavy) a dále podloží tvořené horninami českokrumlovské pestré série moldanubika, díky nimž má půda lokálně alkaličtější charakter. Mimo mykorhizní druhy vázané na duby a lípy je zajímavá i mykoflóra trávníků.

Park je některými členy MK JčM navštěvován od roku 2017.

7.6.2022