Vánoční edukační program

VzděláváníAktuální nabídkaZákladní školyVánoční edukační program

Vánoční edukační program

Edukační program

Doprovodný edukační program výstavy "V půlnoční hodinu anděl se zjevuje"

Letošní vánoční výstava představí tradiční zvyky a zvykoslovné předměty, které k vánočnímu a  předcházejícímu adventnímu času neodlučitelně patřily a stále patří. Regionální kaleidoskop lidového umění a řemesel bude doplněn i letmým dotykem tradic nejkrásnějších svátků roku v Českých Budějovicích. Potěší i výsledky šikovných rukou minulých a současných mistrů řezbářů, hrnčířů – keramiků, krajkářek, pekařek a mnoha dalších lidových tvůrců, kteří každoročně vytvářejí s úctou k tradici doplněnou vlastní fantazií tuto půvabnou krásu „ pro potěšení vlastního i našeho srdce “. Součástí výstavy budou i názorné ukázky, při kterých se budou moci malí i velcí návštěvníci seznámit s jednotlivými tvůrci a jejich technikami i si „ na vlastní ruce “ vyzkoušet svou šikovnost. A chybět pochopitelně nebude ani líbezný doprovod vánoční hudby, písní, koled a vůně lidového pečiva.

K výstavě je připraven pro žáky MŠ i ZŠ nový „Vánoční edukační program“ při kterém si každý vyrobí malý dáreček s tradiční vánoční tématikou. Od pondělí 9. 12. do čtvrtka 12. 12. jsou spolu se studenty Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky připraveny tvořivé dílny a také již tradiční divadelní představení pro objednané školy. Studenti nastudovali a ve třech představeních ve středu 11.12. odehrají pohádku Princové jsou na draka.

                                                    


 

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor, Mgr. Andrea Netrvalová, Mgr. Hana Hojerová, Miroslava Sloupová
Vzdělávací oblast: Člověk a společnost
Začátky programů: dle otevírací doby muzea
Celková délka programu: 60 minut
Cena: 30 Kč/osoba (pedagogický doprovod zdarma)
Objednávka edukačního programu: ZDE

Výtvarné potřeby pro edukační činnost dodává společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH, a.s., která je výhradním dodavatelem pro Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.

 

Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Otevírací
doba
Vstupné

Dnes (Neděle)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pondělí)

zavřeno

Celá otevírací doba

Kalendář akcí