Anna Bartyzalová: S klínama, mustraté nebo pupkaté?

Přednáška
Datum konání:
27.11.2018 17:00

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Národopisné sdružení Vás zve na zajímavé setkání do Jihočeského muzea dne 27. 11. 2018 v 17:00 hodin. Přednáška Anna Bartyzalová: S klínama, mustraté nebo pupkaté? se koná v Barokním sále muzea v 1. patře.

Věděli jste, že se na starém Doudlebsku nosily punčochy nejrůznějších vzorů – mustrů? Že jich měla parádivá Doudlebačka na těch svých až 7? Že i podle mustrů bylo možné poznat, z jaké vesnice či oblasti sváteční kroj pochází? A třeba že za „každým pupkem sedí blecha?“ Národopisné sdružení připravilo setkání s jedinou známou lidovou tvůrkyní a znalkyní na jihu Čech, která jednotlivé vzory nejen popíše, naučí, ale i seznámí s jejich jednotlivými názvy.

Tomáš Svoboda
2.11.2018