Mykologický klub přispěl k výstavě Život v krajině staletých dubů

Spolky a klubyMykologický klubAktualityMykologický klub přispěl k výstavě Život v krajině staletých dubů

Mykologický klub přispěl k výstavě Život v krajině staletých dubů

Mykologický klub JčM přispěl k výstavě Život v krajině staletých dubů lyofilizovanými exponáty hub. Výstavu můžete navštívit od 29. 3. 2016 do 12. 6. 2016 denně mimo pondělí od 9:00 do 17:30 hodin.

Výstava prezentuje fotografie živočichů obývajících lužní krajinu v širší oblasti soutoku řek Dyje a Moravy, ale bude také doplněna o živočišné preparáty ze sbírek Jihočeského muzea. Všechny fotografie pocházejí od více než dvou desítek různých autorů a jsou opatřeny krátkým komentářem vztahujícím se k zobrazenému druhu. Pro větší názornost budou součástí výstavy i preparáty typických ptačích a savčích obyvatel jihomoravské lužní krajiny. Najdete zde i exponáty preparovaného hmyzu a ukázky lastur a ulit měkkýšů. V neposlední řadě budou prezentovány i lyofilizované plodnice hub, rostoucích na starých dubech a celá výstava bude dotvořena dašími přírodninami.

Kontaktní osoba:
Mykologický klub