Atlas hub Šumavy a Novohradských hor

Spolky a klubyMykologický klubAktualityAtlas hub Šumavy a Novohradských hor

Atlas hub Šumavy a Novohradských hor

Tento týden byla vydána nová kniha, na jejímž vzniku se podílel Mykologický klub Jihočeského muzea…

Atlas hub
Šumavy a Novohradských hor

J. Holec, M. Beran a M. Kříž

První kniha zaměřená na mykoflóru Šumavy a Novohradských hor představuje 242 druhů vyobrazených a další desítky v textu uvedených druhů hub (makromycetů), které rostou ve vymezené geografické oblasti. Popisy uvozuje shrnutí klíčových znaků, následuje podrobný makroskopický popis, informace o ekologii s ohledem na oblast zájmu, rozšíření v oblasti a srovnání s podobnými druhy s případným stručným popisem podobných taxonů. Popisy doprovázejí kvalitní fotografie, z nichž částí (42) přispěli členové Mykologického klubu Jihočeského muzea (T. Papoušek, V. Pravda a J. Souček).

Knihu je možné zakoupit u nakladatelství Karmášek a to jak osobně (280 Kč), tak objednávkou na emailu nakladatelství (349 Kč včetně poštovného). Kniha bude dostupná i v síti knihkupců (doporučená maloobchodní cena: 390 Kč).

Kontaktní osoba:
Mykologický klub