Komentované prohlídky muzea Památníku Jana Žižky z Trocnova

do: 6.7.2016 16:00

Místo konání:
Památník Jana Žižky z Trocnova

V rámci státního svátku 6. července, v Den upálení Mistra Jana Husa, Vás zveme do muzea Památníku Jana Žižky z Trocnova, pobočky Jihočeského muzea v Českých Budějovicích na netradiční akci - prohlídku stálé expozice o Janu Žižkovi, husitství a vlivu tohoto hnutí na bavorském území s odborným komentářem.

Vstup do muzea je tento den zcela zdarma! Připravena je i soutěž pro děti

Husitství:

Husitská revoluce byla v českých dějinách dlouho považována za nejslavnější epochu českého národa. Prvotní podnět k revolučnímu hnutí dalo reformní úsilí českých univerzitních vzdělanců na pražském vysokém učení. Po nečekaném odsouzení a skonu mistra Jana Husa v roce 1415 na hranici Kostnického koncilo nabralo hnutí masový ráz a zachvátilo celé české země. Zpočátku husitství bránilo své ideály proti domácímu i zahraničnímu nepříteli. Později začaly hustiské oddíly podnikat válečné výpravy do sousedních zemí, na území dnešního Němdecka, Rakouska, Polska a Slovenska. Později Husův odkaz inspiruje německé reformní hnutí Martina Luthera.

Hana Švejkarová
10.6.2016

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Pátek)

zavřeno

Jak se k nám dostanete?

3.5.2024

Trocnovské divadelní slavnosti 2024 (Smím prosit, Dodo?)

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
8.5.2024

Keltové na jihu Boiohaema