Nákupní košík

ZOBRAZIT KOŠÍK

Sborník Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Přírodní vědy, 51/2011

120,- Kč

Brož., 176 s., obr. a fotografie v textu, barevná fotografická příloha, formát 234x164 mm.

OBSAH

GEOLOGIE A MINERALOGIE

PROCHÁZKA V., ŽÁČEK M., FOTTOVÁ D., MATĚJKA D. & ŠTĚPÁNOVÁ M.: Některé vztahy mezi chemickým zvětráváním melechovského granitu a látkovou bilancí malého povodí Loukov. (Some relationships between the chemical weathering of Melechov granite and the mass balance of the small catchment Loukov) … 5–20.

PROCHÁZKA V. & PETÁKOVÁ Z.: Základní chemická charakterizace erlanů a mramorů sušicko-votické a českokrumlovské pestré jednotky moldanubika. (Basic chemical characteristics of calc-silicate rocks and marbles of the Sušice-Votice and Český Krumlov Varied units of Moldanubicum) … 21–26.

RENÉ M. & HÁJEK P.: Petrografie a geochemie šumavských granitů. (Petrography and geochemistry of the Šumava Mts. Granites) … 27–37.

JURÁČEK J.: Strukturně-geologické poměry rudních výskytů v okolí Stříbrných Hor na Českomoravské vrchovině. (Structural and geological aspects of the appearances of the ore deposits in the surroundings of Stříbrné Hory village in the Bohemian-Moravian Uplands) … 38–42.

HÜBST Z., ZACHARIÁŠ J. & SELMI M.: Stříbronosný žilník na Hřívě u Louňovic pod Blaníkem: strukturní vývoj a složení fluid. (Silver-bearing stringer at Hříva near Louňovice pod Blaníkem: structural and fluid evolution) … 43–56.

BOTANIKA

KROLOVÁ M., ČÍŽKOVÁ H. & HEJZLAR J.: Zonace litorálního porostu v zátoce přehradní nádrže Lipno. (Littoral zonation in a cove of Lipno Reservoir) … 57–72.

LEPŠÍ M. & LEPŠÍ P. (red.): Nálezy zajímavých a nových druhů v květeně jižní části Čech XVII. (Findings of interesting and new plants in the South Bohemian flora XVII) … 73–88.

ZOOLOGIE

BERAN L.: Příspěvek k poznání vodních měkkýšů CHKO Blanský les. (A contribution to the knowledge of aquatic molluscs of the Blanský les PLA (Southern Bohemia, Czech Republic) … 89–100.

HANČ Z.: Denní motýli a vřetenušky (Papilionoidea, Hesperioidea a Zygaeniidae) Chráněné krajinné oblasti Blanský les. (Butterflies and Burnet moths (Papilionoidea, Hesperioidea and Zygaeniidae) of the Blanský les Protected Landscape Area) … 101–117.

KONEČNÝ K.: Bělopásek dvouřadý Limenitis camilla (Linnaeus, 1764) u Tábora. (White admiral Limenitis camilla (Linnaeus, 1764) near the town of Tábor) … 118–120.

ŠUMPICH J.: Motýli (Lepidoptera) sedmi chráněných území jižních Čech. (Butterflies and moths (Lepidoptera) of seven protected areas of South Bohemia) … 121–165.

JABLONSKI D., MUSILOVÁ R. & ZAVADIL V.: Nález užovky stromové (Zamenis longissimus) v Jihočeském kraji. (A find of the Aesculapian Snake (Zamenis longissimus) in South Bohemia) … 166–169.

PERSONALIA

ŠTECH M.: Zemřel doc. Jaroslav Gazda, CSc. (* 23. 4. 1926 − † 9. 10. 2010) … 170.

ČERVENÝ J.: Významné jubileum: RNDr. Petr Bürger šedesátiletý … 171–174.

Už jste u nás nakupovali? Přihlašte se a nemusíte své údaje znovu vyplňovat.

Budete u nás nakupovat častěji? Zaregistrujte se.

REGISTRACE